Pięć tytułów Mistrza Polski oraz trzy tytuły Wicemistrza dla studentów AGH zrzeszonych w AZS to rezultat rozgrywanych w dniach 9-12 marca w Tęgoborzu Mistrzostw Polski Juniorów w Brydżu Sportowym.

Weekendowe sukcesy rozpoczęła para Jan Gąsienica-Józkowy – Łukasz Baniak zwyciężając w Turnieju Par do lat 20. Warto wspomnieć, że Łukasz Baniak to brydżowy wychowanek naszej uczelni. Pierwsze kroki stawiał on w sekcji brydża Koła Naukowego MathPlay działającego przy Wydziale Matematyki Stosowanej, a swe umiejętności obecnie rozwija dzięki pomocy Uczelnianej Organizacji Just Bridge i AZS.

Dalsze sukcesy to medale w Turniejach Drużynowych. W kategorii do lat 20 Błażej Krawczyk wywalczył złoty medal, grając w drużynie SUCHARDA. W kategorii do lat 25, najwyższe miejsce podium wywalczył Maksymilian Chodacki w drużynie KUSION, natomiast drugie miejsce zajęli Aleksandra Byra i Przemysław Kurzak grający w drużynie Just Bridge AZS AGH.

W niedzielę w Turniejach Par Mikstowych swój dorobek medalowy poszerzyli: Błażej Krawczyk o srebro w kategorii do lat 20 oraz Maksymilian Chodacki o złoto w kategorii do lat 25. Szczegółowe wyniki wszystkich turniejów można znaleźć tutaj: http://www.pzbs.pl/wyniki/turnieje/2017/mpj/

Gratulujemy wszystkim medalistom i życzymy kolejnych sukcesów. Wyniki Mistrzostw są bardzo obiecujące w kontekście zbliżających się Akademickich Mistrzostw Polski. Miejmy nadzieję, że nasi brydżyści powtórzą tam odniesiony właśnie sukces.