W dniach 15-17 marca w Chorzowie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w brydżu sportowym. Liczba uczestników to 170 osób z całej Polski, a wśród nich zarówno wybitni brydżyści – wielokrotni Mistrzowie Świata i Europy, jak i osoby bez wielkiego stażu brydżowego.

Naszą uczelnię reprezentowało 12 brydżystów z AZS AGH. Dobra passa zaczęła się już w turnieju par, podczas którego Krzysztof Piotrowski, który po długiej przerwie wrócił do brydża i szkoli się w sekcji brydża w AZS AGH, oraz Łukasz Baniak, wychowanek Just Bridge AZS AGH, grający nieco ponad 2 lata, pokonali całą śmietankę brydżową i stanęli na pierwszym stopniu podium! Gratulacje!

Szczególne słowa uznania należą się opiekunowi merytorycznemu Just Bridge doktorowi Lechowi Adamusowi, dzięki któremu Łukasz zaczął grać w brydża. Nie można też nie wspomnieć o wielkiej roli w przygotowaniu zawodników trenera Tomasza Radki, licencjonowanego instruktora Polskiego Związku Brydża Sportowego, mającego regularne zajęcia szkoleniowe z członkami sekcji brydża AZS AGH.

W kolejnych dniach odbył się Turniej Teamów. Akademię Górniczo-Hutniczą dzielnie reprezentowały 3 drużyny. Tylko jednej udało się stanąć na podium, ale za to z jakim wynikiem! Drużyna w składzie Krzysztof Cetera, Michał Igła, Błażej Krawczyk i Przemysław Kurzak zajęła drugie miejsce, w tym pierwsze wśród uczelni technicznych. To właśnie ten wynik zagwarantował nam zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski w brydżu sportowym. Wyprzedziliśmy Uniwersytet Warszawski o zaledwie 26 punktów!

Turniej Par:
1. Łukasz Baniak – Krzysztof Piotrowski
12. Aleksandra Byra – Barbara Superson
14. Michał Igła – Przemysław Kurzak
27. Krzysztof Cetera – Błażej Krawczyk
38. Wojciech Garncarz – Piotr Wzorek
42. Lech Adamus – Jarosław Szymla

Turniej Teamów:
2. Akademia Górniczo-Hutnicza 1: Krzysztof Cetera, Michał Igła, Błażej Krawczyk, Przemysław Kurzak
9. Akademia Górniczo-Hutnicza 3: Aleksandra Byra, Barbara Superson, Lech Adamus, Jarosław Szymla
21. Akademia Górniczo-Hutnicza 2: Łukasz Baniak, Wojciech Garncarz, Krzysztof Piotrowski, Piotr Wzorek

Jakby tego było mało, tydzień wcześniej w dniach 9-11 marca w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Brydżu Sportowym. Rozegrane tam zostały cztery konkurencje, każda w dwóch kategoriach (19-20 i 21-25 lat). Zdobyliśmy łącznie 7 medali (a dodatkowo 1 medal został zdobyty przez absolwenta AGH).

Turniej Par Dziewcząt 19-20
3. Barbara Superson – Dominika Ocylok (KS AZS Wratislavia XV WR)

Turniej Par Dziewcząt 21-25
1. Aleksandra Byra – Katarzyna Roszyk (BUKS MDK MOSM II Bytom)