W dniach 15-17 marca w Chorzowie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w brydżu sportowym. Liczba uczestników to 170 osób z całej Polski, a wśród nich zarówno wybitni brydżyści – wielokrotni Mistrzowie Świata i Europy, jak i osoby bez wielkiego stażu brydżowego.

Naszą uczelnię reprezentowało 12 brydżystów z AZS AGH. Dobra passa zaczęła się już w turnieju par, podczas którego Krzysztof Piotrowski, który po długiej przerwie wrócił do brydża i szkoli się w sekcji brydża w AZS AGH, oraz Łukasz Baniak, wychowanek Just Bridge AZS AGH, grający nieco ponad 2 lata, pokonali całą śmietankę brydżową i stanęli na pierwszym stopniu podium! Gratulacje!

Szczególne słowa uznania należą się opiekunowi merytorycznemu Just Bridge doktorowi Lechowi Adamusowi, dzięki któremu Łukasz zaczął grać w brydża. Nie można też nie wspomnieć o wielkiej roli w przygotowaniu zawodników trenera Tomasza Radki, licencjonowanego instruktora Polskiego Związku Brydża Sportowego, mającego regularne zajęcia szkoleniowe z członkami sekcji brydża AZS AGH.

W kolejnych dniach odbył się Turniej Teamów. Akademię Górniczo-Hutniczą dzielnie reprezentowały 3 drużyny. Tylko jednej udało się stanąć na podium, ale za to z jakim wynikiem! Drużyna w składzie Krzysztof Cetera, Michał Igła, Błażej Krawczyk i Przemysław Kurzak zajęła drugie miejsce, w tym pierwsze wśród uczelni technicznych. To właśnie ten wynik zagwarantował nam zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski w brydżu sportowym. Wyprzedziliśmy Uniwersytet Warszawski o zaledwie 26 punktów!