Rozpoczęliśmy rok akademicki, ale mimo wszystko warto powspominać minione wakacje. Zawodnicy AZS AGH uczestniczyli w Akademickich Mistrzostwach Świata oraz Akademickich Mistrzostwach Europy!

W AMŚ wystartowało dwóch reprezentantów:

• Mateusz Wysoczyński wystartował w AMŚ w pływaniu w konkurencji na 200m stylem dowolnym, w sztafecie 4x200m stylem dowolnym zdobył 5. miejsce.
  • Piotr Mitka wystartował w AMŚ w lekkiej atletyce gdzie w sprincie na 200m uzyskał wynik 21,68s zdobywając XXV miejsce.

W AME wystartowaliśmy w trzech konkurencjach:
szachy, wspinaczka sportowa oraz tenis.

• Szachiści zdobyli dwa brązowe medale.
    Jeden krążek zdobyła Ola Lach w turnieju drużynowym w klasyfikacji indywidualnej na pierwszej szachownicy.
    Drugi brąz wywalczył Mirosław Lewicki w turnieju drużynowym w klasyfikacji indywidualnej na drugiej szachownicy.
  • Brąz we wspinaczce sportowej zdobył Igor Fojcik, który wystąpił we wszystkich finałach! Medal zdobył w prowadzeniu, na małych formach był 7, a w sprintach 8.
  • Udany debiut odnotowała również drużyna tenisa ziemnego, która zajęła 8 miejsce.
    Reprezentantki AGH, Justyna Sasiak i Anna Dziarkowska dotarły do ćwierćfinału, naprawdę niewiele zabrakło do awansu nawet na 5-6 pozycję.