W Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, odbyła się Gala Sportu Akademickiego, na której został podsumowany sezon 2015/2016. Na gali oprócz zestawienia najlepszych uczelni Polski, świętowaliśmy również 100- lecie istnienia KU AZS Uniwersytet Warszawskiego. Jednym z uczestników gali, a zarazem członkiem AZS UW, był Tomasz Majewski 2-krotny Mistrz Olimpijski w pchnięciu kulą, który jak wiemy, skończył karierę zawodniczą lecz jak sam stwierdził jego serce jest biało-zielone

Nasz Klub Uczelniany reprezentował Zarząd, razem z  prezesem dr hab. inż. Jarosławem Jakubskim na czele, a Naszą uczelnie – Pani Prorektor ds. Studenckich prof. dr hab. inż. Anna Siwik, kierowniku pionu do spraw studenckich Tadeusz Lachowicz oraz Rektor Naszej Uczelni, a zarazem Prezesa Zarządu Głównego AZS prof. dr hab. inż. Tadeusz Słomka.

Jak już było wiadomo w czerwcu, to właśnie AZS AGH wygrał najważniejszy ranking, w którym rywalizuje większość polskich uczelni. W minionym  sezonie AZS AGH wyraźnie prowadziło w klasyfikacji generalnej do samego końca wygrywając ostatecznie 62 punktami (w sezonie 2014/2015 wygraliśmy o 1 pkt.). Nasi zawodnicy brali udział w 42 konkurencjach na 43 możliwe. W klasyfikacji generalnej na podium wyprzedziliśmy AZS Uniwersytet Warszawski oraz AZS Politechnikę Gdańską. Jako Akademicki Mistrz Polski odebraliśmy również nagrodę w typach uczelni technicznych, gdzie podium dopełniły AZS Politechnika Gdańska oraz AZS Politechnika Poznańska.

Nie osiadamy na laurach, bo w tym sezonie również walczymy o tytuł Akademickiego Mistrza Polski po raz trzeci z rzędu. Trzymajcie za nas kciuki!

Gratulacje kierujemy również do Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie, która zwyciężyła w klasyfikacji medalowej co oznacza, że dwa najważniejsze trofea trafiają do Krakowa!

Fot. Ewa Milun-Walczak