W dniach 8-10.11 na hali Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie odbyła się 4 edycja Akademickiego Pucharu Polski w Unihokeju, w tym roku zgłosiło się rekordowo dużo drużyn, bo aż 17. Sekcja unihokejowa naszej uczelni pojechała tam w celu obrony tytułu mistrza. W piątkowy wieczór zameldowali się oni w pokojach hotelowych by następnego dnia od samego rana stanąć do rywalizacji. AGH trafiło do grupy złożonej z trzech drużyn: AGH, UM w Gdyni oraz SGGW. Pierwszy mecz rozegrany był przeciwko drużynie z Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, który to już po raz drugi występował na tych rozgrywkach. Zawodnicy AGH-u wiedzieli więc czego można się spodziewać po przeciwnikach i zagrali tak jak sobie założyli, dzięki czemu wygrali w tym meczu pewnie, bo 10:1 (6:1,4:0). Statystyki meczu: http://pzunihokeja.pl/component/joomsport/view_match/11588

Następny mecz w grupie rozegrany został mecz AGH kontra Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego. Nasi zawodnicy nie stracili nawet jednej bramki. Mecz zakończył się wynikiem 18:0 (8:0,10:0). Statystyki meczu: http://pzunihokeja.pl/component/joomsport/view_match/11594 Drużyna AGH-u uplasowała się więc na pierwszym miejscu w grupie i jeszcze tego samego dnia spotkali się w 1/8 finału z drużyną Politechniki Warszawskiej. Już w 17 sekundzie bramkarkę AGH pokonał zawodnik z Warszawy i uzyskali oni prowadzenie. Lecz w późniejszym czasie punktowała tylko drużyna z Krakowa. Mecz zakończył się wynikiem 6:1 (3:1,3:0). Statystyki meczu: http://pzunihokeja.pl/component/joomsport/view_match/11616 W niedzielę o 8 rano nasi zawodnicy już rozpoczynali swój bój w ćwierfinale. Po bardzo słabym meczu w wykonaniu obu drużyn AWF w Poznaniu awansowało do półfinałów. AWF kontrolowało pierwszą część spotkania i zeszli na przerwę prowadząc 2:0. AGH nie złożyło broni i udało im się doprowadzić w tym meczu do remisu. Jednak po beznadziejnej serii rzutów karnych naszych zawodników AGH musiało uznać wyższość drużyny z Poznania. Statystyki meczu: http://pzunihokeja.pl/component/joomsport/view_match/11633

Ostatni mecz na tym turnieju w wykonianiu „naszych” przypadł im w walce o piąte miejsce. Nie taki był plan ale cóż zrobić… W meczu spotkały się dwie drużyny z Krakowa: AGH oraz AWF. Drużyny znające się doskonale na boisku jak i po za nim. Był to swoisty mecz przyjaźni z nutką rywalizacji. Długo czekaliœmy na pierwszą bramkę, która wpadła po strzelonym rzucie karnym 30sek przed końcem połowy. W drugiej połowie po straconej bramce na 1:1 AGH przebudziło się i zdołało strzelić jeszcze parę goli i tracąc tylko jednego. Po 14min na tablicy widniał wynik 4:2 (1:0,3:2) dla AGH. Statystyki meczu: http://pzunihokeja.pl/component/joomsport/view_match/11640 Statystyki naszych zawodników: http://pzunihokeja.pl/component/joomsport/team/523/531 Warto nadmienić iż: AGH miało najwięcej strzelonych bramek (41) i najmniej straconych (7). Nasi zawodnicy Rafał Żabówka oraz Michał Kozubal, w punktacji kanadyjskiej całego turnieju zajęli odpowiednio #1 i #2 miejsce. Dodatkowo nasza bramkarka Klaudia Jachymiak otrzymała nagrodę najlepszej bramkarki turnieju, i to już drugi raz z rzędu. Gratulujemy Klaudii jak i całej drużynie!