W piątek —16 listopada — dziewięcioosobowa reprezentacja naszej uczelni udała się do Warszawy na Akademicki Puchar Polski w unihokeju. Po dotarciu na miejsce zawodnicy AGH przeznaczyli cały wieczór na ustalenia taktyczne oraz regenerację przed dniami pełnymi emocji.

Nasza drużyna trafiła do najsilniejszej — na tym turnieju — grupy. Niemniej jednak po ciężkich pojedynkach, z dorobkiem 7 punktów, uplasowała się na drugim miejscu w grupie i awansowała do ćwierćfinałów. Po całym dniu zmagań zawodnicy udali się więc na zasłużony wypoczynek i korzystając z możliwości stolicy regenerowali swe siły, odpoczywali i dobrze się bawili.

W niedzielny poranek przyszło im zjawić się na hali sportowej i stawić czoło drużynie z Wrocławia w walce o półfinał. Po słabym początku meczu, nasza drużyna (na szczęście!) się przebudziła i mimo iż w 42 sekundzie meczu przegrywała 2:0, to zdołała podnieść się i ostatecznie wygrać ten mecz!

Zaledwie kilka godzin później, zawodnicy AGH znów pojawili się na parkiecie. Tym razem przeciwko uczelni z Nowego Targu. Drużyna przeciwna naszpikowana była gwiazdami polskiego unihokeja, przez co nasi zawodnicy podchodzili do meczu bardzo ostrożnie i starali się nie popełniać żadnych błędów w obronie, co przyniosło skutek i… zwycięstwo! Tego samego dnia w godzinach wieczornych ekipa z Krakowa spotkała się w finale z drużyną z Warszawy. Pierwsza połowa tego meczu zakończyła się wynikiem 0:0 i rozstrzygnięcie nastąpiło dopiero w drugiej części spotkania. Drużyna AGH odniosła pewne zwycięstwo i mogła wznieść puchar mistrza ponad głowy!

Warto dodać iż bramkarka naszej drużyny (Klaudia Jachymiak) została wybrana najlepszą bramkarką na turnieju, a obrońca (Łukasz Widurski) najlepszym zawodnikiem na swojej pozycji. Napastnik AGH (Michał Kozubal) zajął drugie miejsce w generalnej punktacji kanadyjskiej!

Serdecznie gratulujemy tak wielkich sukcesów – tych drużynowych i tych indywidualnych! Brawo!!

Skład:

 • Klaudia Jachymiak #1
 • Natalia Jałoszyńska #3
 • Karolina Rozmus #5
 • Rafał Żabówka #6
 • Wojciech Dunaj #7
 • Martyna Panek #10
 • Michał Kozubal #11
 • Jakub Słowiak #13
 • Łukasz Widurski #16

Wyniki poszczególnych meczów:

Faza grupowa:

 • Uniwersytet Warszawski 4:8 (3:4) AGH Kraków

Bramki: Łukasz Widurski x3, Michał Kozubal x3, Karolina Rozmus, Martyna Panek

Asysty: Rafał Żabówka x2, Michał Kozubal, Łukasz Widurski

 • AGH Kraków 6:3 (3:1) ASW Warszawa

Bramki: Michał Kozubal x3, Martyna Panek, Rafał Żabówka, Łukasz Widurski

Asysty: Michał Kozubal x2, Rafał Żabówka, Jakub Słowiak

 • UJ Kraków 3:3 (2:1) AGH Kraków

Bramki: Michał Kozubal x2, Martyna Panek

Asysty: Rafał Żabówka x2

 • AGH Kraków 2:3 (1:0) AWF Poznań

Bramki: Rafał Żabówka, Michał Kozubal

Asysty: –

Ćwierćfinał

 • AWF Kraków 6:3 (3:2) Politechnika Wrocławska

Bramki: Michał Kozubal x4, Martyna Panek x2

Asysty: Natalia Jałoszyńska, Rafał Żabówka, Łukasz Widurski

Półfinał:

 • PPWSZ Nowy Targ 1:5 (0:3) AGH Kraków

Bramki: Łukasz Widurski x2, Michał Kozubal x2, Rafał Żabówka

Asysty: Rafał Żabówka, Łukasz Widurski, Martyna Panek

Finał:

 • AWF Warszawa 1:6 (0:0) AGH Kraków

Bramki: Łukasz Widurski x2, Michał Kozubal x2, Rafał Żabówka, Martyna Panek

Asysty: Rafał Żabówka x2, Michał Kozubal

 

 

Rafał Żabówka