AGH znowu Akademickim Mistrzem Polski w brydżu sportowym! Drugi rok z rzędu nasi studenci nie mieli sobie równych!
Pasmo sukcesów na rozgrywanych we Wrocławiu Akademickich Mistrzostwach Polski rozpoczęli Ania Burda i dr Lech Adamus zdobywając 5 miejsce w turnieju par (3 miejsce wśród reprezentantów uczelni technicznych). Opozycja była naprawdę mocna, a wśród graczy zajmujących miejsca u szczytu tabeli wyników przeważali zawodowcy, zawodnicy brydżowej ekstraklasy. Nasza najwyżej sklasyfikowana para grała przeciwko arcymistrzom jak równy z równym!
Sukces w Mistrzostwach przypieczętowali Krzysiek Cetera, Błażej Krawczyk, Przemek Kurzak i Marcin Szymański wygrywając złoto w turnieju drużynowym po pełnym emocji meczu przeciwko srebrnym medalistom z Uniwersytetu Warszawskiego.
Treningi i ciężka praca się opłaciła i nasi brydżyści wracają ze złotem! Wynik w tegorocznych AMPach napawa optymizmem przed zbliżającymi się powoli brydżowymi Akademickim Mistrzostwami Europy, na których znajdzie się kadra AGH.