Akademickie Mistrzostwa Polski w ergometrze wioślarskim odbywały się w Warszawie w połowie kwietnia (13-14.04.2019). Nasi reprezentanci spisali się na świetnie, czego efektem są pełne garście medali.

Maria Wolna wygrała klasyfikację generalną kobiet w kategorii open. Świetnie spisali się też Panowie – Kamil Adamczyk oraz Wacław Rosiński – którzy zajęli odpowiednio 2. i 3. miejsce w generalnej klasyfikacji mężczyzn w kategorii lekkiej.

W kategorii uczelni technicznych Kamil Adamczyk zdobył złoty medal, a Wacław Rosiński wywalczył srebro. Z kolei podium Pań zdominowały dziewczyny z AGH zajmując trzy kolejne miejsca:
1. Maria Wolna
2. Klaudia Sachmerda
3. Sara Piwowarczyk

W klasyfikacji drużynowej Panie uplasowały się na pierwszym miejscu w kategorii uczelni technicznych i na drugim w klasyfikacji generalnej. Z kolei panowie zajęli trzecie miejsce w kategorii uczelni technicznych.
Gratulujemy!