Pod koniec lutego (21-24.02.2019 r.) odbyły się w Opolu Akademickie Mistrzostwa Polski w futsalu. Nasza damska drużyna bardzo dzielnie reprezentowała tam Akademię Górniczo-Hutniczą. W ciągu tych kilku dni można było podziwiać niesamowitą wolę walki, rywalizację fair-play, a przede wszystkim sportowe umiejętności na wysokim poziomie.

Początek zmagań to starcie z z drużyną Usz Szczecin, a także z Uniwersytetem Łódzkim. Pierszy mecz niestety zakończył sie przegraną 0:5. Drugi – na szczęście – już nie. Panie pokonały przeciwniczki 4:1, a bramki strzeliły:
– Klaudia Kubicz,
– Natalia Malota,
– Klaudyna Gałuszka
– i Wiktoria Kraszewska.
Kolejne spotkanie – tym razem o awans – z Politechniką Gliwicką to kolejny sukces, czyli wygrana 1:0. Takim właśnie sposobem nasze zawodniczki awansowały do ćwierćfinału i jak się można domyślać – radości nie było końca!

Niestety, ćwierćfinałowy pojedynek z dobrze znanym przeciwnikiem, drużyną UJ Kraków, zakończył się niepowodzeniem i przegraną 1:2. Przekreśliło to szanse na podium, co nie znaczy jednak, że nasze Panie opuściła wola walki. W meczu z zawodniczkami UHP Częstochowa po remisie 1:1 reprezentacja AGH ostatecznie przegrała 0:1. Starcie z drużyną PO Opole zakończyło się z kolei sukcesem 2:0. Bramki w tym spotkaniu strzeliły Magdalena Gozdecka i Natalia Malota, co zagwarantowało naszej drużynie 7. miejsce w Finale AKademickich Mistrzostw Polski. I co równie ważne – nasza drużyna wywalczyła złoto w kategorii uczelni technicznych!

Gratulujemy!

fot./ Walusza Fotografia