W dniach 25 – 27 maja Lublin po raz kolejny stał się stolicą sportu. A wszystko za sprawą Akademickich Mistrzostw Polski w lekkoatletyce.

Spośród ponad 1000 zawodników reprezentujących 67 uczelnie z całego kraju, to właśnie reprezentantom  AGH udało się zdobyć aż 3 medale w klasyfikacji generalnej, w tym dwa złote!

Na szczególne gratulacje zasługuje nasza zawodniczka Angelika Faka, która z rewelacyjnym wynikiem i równocześnie rekordem życiowym wywalczyła złoty medal, skacząc na odległość 6,35 m. Jest to pierwszy złoty medal w klasyfikacji generalnej kobiet w lekkiej atletyce na naszej uczelni.

Kolejnym zawodnikiem, który zasługuje na uznanie jest Dawid Malina, który w świetnym stylu wywalczył złoty medal w biegu na 3000 m. Walką do samego końca nie dał złudzeń rywalom uzyskując czas 8:17.16. Dawid oraz Angelika, oprócz złotego medalu w klasyfikacji generalnej, wywalczyli również złoty medal w kategorii uczelni technicznych.

Kolejnym świetnym wynikiem jest brązowy medal w klasyfikacji generalnej naszego sprintera – Piotra Mitki – wywalczony na dystansie 100 m.  W typie uczelni technicznych dało Mu to 1 miejsce z czasem 10.87.

Pozostali zawodnicy również uzyskali całkiem dobre lokaty:

• dziewczyny w sztafecie 4×400 m, w składzie: Katarzyna Dulak, Karolina Jaromin, Ines Szatan, Justyna Bryzek, zajęły 1. miejsce w kategorii uczelni technicznych, co w klasyfikacji generalnej uplasowało je na 6 pozycji
  • Justyna Bryzek na dystansie 400 m w kategorii uczelni technicznych zajęła 3 miejsce
  • na dystansie 1500 m w kategorii uczelni technicznych Katarzyna Dulak była 3, Paulina Szostecka zajęła 4. miejsce, a Karolina Jaromin miejsce 5
  • Wśród Panów w konkurencji trójskoku Filip Sacha w klasyfikacji generalnej zajął 4 lokatę, ale już w kategorii uczelni technicznych był 2
  • w skoku w dal Maciej Cisiński zajął w klasyfikacji generalnej miejsce 6, a w uczelniach technicznych uplasował się na 4 miejscu

Podsumowując – Panie w końcowej klasyfikacji zajęły 16 miejsce, co wśród uczelni technicznych dało im 5 miejsce. Panowie zaś w klasyfikacji generalnej uczelni zajęli 6 miejsce, natomiast w typie uczelni technicznych uplasowali się tuż za podium, zajmując 4 lokatę. Gratulujemy wszystkim zawodnikom!

Wszystkie zdjęcia pochodzą z profilu wydarzenia:  www.facebook.com/ampLekkaAtletyka oraz zbiorów prywatnych zawodników AZS AGH