Akademickie Mistrzostwa Polski odbywają się zarówno w narciarstwie, jak i snowboardzie. W każdej z tych dyscyplin Akademię Górniczo-Hutniczą reprezentuje niemałe grono zawodników.  Zawodników, którzy z roku na rok odnoszą sukcesy. Tak było i tym razem.

Zakopiańska Harenda corocznie przekształca się w stolicę akademickich rywalizacji, w szczególności tych narciarskich. Zgodnie z tradycją stała się miejscem organizacji kolejnych Akademickich Mistrzostw Polski w narciarstwie alpejskim. Pod koniec lutego (24–28.03.2019 r.) setki zawodników z całego kraju — w tym także tych z AZS AGH — rywalizowały między sobą o tytuł najlepszego w dwóch konkurencjach: slalomie i slalomie gigancie. Zawody przeprowadzono systemem bezpośrednim opartym na dwóch etapach:

• I — obejmował półfinały rozgrywane w strefach zgodnych z podziałem kraju na dwa obszary (zachód i wschód),
  • II — to finał ogólnopolski, w którym uczestniczy 40 najlepszych mężczyzn oraz 30 najlepszych kobiet z każdego półfinału w poszczególnych konkurencjach.

Spośród zawodniczek AGH najlepsza w finale slalomu giganta była Katarzyna Czerlunczakiewicz, zajmująca 36. pozycję. Taką samą lokatę wywalczyła sobie w finale slalomu. Również był to najlepszy wynik uzyskany przez reprezentantkę naszej uczelni.

Z kolei Panowie stanowili całkiem silną ekipę. Co prawda w klasyfikacji generalnej na podium slalomu giganta stał jedynie Antoni Szczepanik (brązowy medal), to zaraz za nim — na 4. pozycji — uplasował się Paweł Jaksina. Następnie na 7. miejscu był Szymon Mitan, 9. — Alan Kacica, a 13. — Piotr Krawczyk. Natomiast w klasyfikacji generalnej slalomu podium zdominowali zawodnicy AZS AGH. Złoto zdobył Antoni, a brąz — Szymon. W klasyfikacji drużynowej mężczyzn AGH zdobyło złoto w typach uczelni technicznych, a w klasyfikacji generalnej – srebro.

Serdecznie gratulujemy!

fot. Skifoto.pl