Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu odbyły się na początku kwietnia (4-6.04.2019) w Lublinie. Obfitowały one w sukcesy zawodniczek i zawodników AZS AGH.
Srebro na 100 m stylem grzbietowym kobiet wywalczyła Martyna Żarłok, a wśród mężczyzn złoto w tej samej kategorii zdobył Mateusz Ungeheuer. Do tego mamy jeszcze srebro w kobiecej sztafecie 4×50 m stylem dowolnym i kolejny medal  (srebro) dla Mateusza Ungeheuera za 50 m stylem grzbietowym. Co więcej, AGH zajmuje 2 miejsce w klasyfikacji generalnej mężczyzn!
Oprócz ogólnej klasyfikacji zawodów w czasie Akademickich Mistrzostw Polski prowadzony jest również ranking w typach uczelni technicznych. A tam AGH ma się całkiem nieźle. Zajmuje bowiem 1 miejsce zarówno w rywalizacji kobiet, jak i mężczyzn.
W typach uczelni zawodnicy AZS AGH zdobyli naprawdę sporo medali, co zasługuje na ogromny szacunek.
  • 100 m stylem dowolnym:
– złoto – KITA Katarzyna i BUCZKOWSKI Kamil