Na tegorocznych Akademickich Mistrzostwach Polski w snowboardzie (28.02-03.03.2019) odbywających się w Wiśle (Skolnity) reprezentacja AGH startowała w 12-osobowym składzie. Choć pierwotnie plan zakładał 13 zawodników. Niestety jednak Tomasz Świderski doznał poważnej kontuzji, która skutecznie wykluczyła Go z udziału w Mistrzostwach. Tym niemniej na starcie pojawiło się 6 studentek, 4 studentów i 2 pracowników.

W slalomie gigancie po przejeździe eliminacyjnym i awansie do finałowego, wśród Pań najlepiej poradziła sobie Agnieszka Troszok, która zdobyła 5. miejsce. Nikolina Góralczyk była 15., a Maria Tomasik – 18. Julia Błaszczyk zajęła dopiero 54. lokatę, a wszystko przez upadek, jaki przydarzył się Jej przy zjeździe.
Wśród Panów są natomiast ogromne sukcesy!
Łukasz Kaczor wywalczył sobie 1. miejsce i to z blisko 3-sekundową przewagą nad kolejnym zawodnikiem. Mariusz Wdówka był 18., Łukasz Rzepka 30., a Oskar Soczyński zajął ostatecznie 39. lokatę.

Takie rezultaty pozwoliły na zajęcie 2. miejsca w klasyfikacji drużynowej kobiet oraz 4. miejsca w klasyfikacji drużynowej mężczyzn po slalomie gigancie.

Do udziału w kolejnej konkurencji, czyli banked slalomie, mieli prawo zawodnicy i zawodniczki, którzy znaleźli się w pierwszej 100 slalomu giganta.
Agnieszka Troszok zajęła 1. miejsce zarówno w eliminacjach, jak i finale‼️

Maria Tomasik zajęła 17. lokatę. Julia Błaszczyk była 27., zaliczając upadek w finałowym zjeździe.
Wśród Panów Mariusz Wdówka zajął 6. miejsce w eliminacjach, w finale zaś był 16, natomiast Łukasz Rzepka w eliminacjach zajął 31. lokatę i niewiele brakowało do zakwalifikowania się do przejazdu finałowego.

W klasyfikacji generalnej Panie zajęły 2. miejsce, co w typach uczelni zagwarantowało im 1. lokatę. Panowie natomiast wywalczyli 3. miejsce, co w typach uczelni technicznych dało im 2. pozycję.

Serdecznie gratulujemy!!

fot. AMP w Snowboardzie