W Chorzowie, w dniach 18-20 stycznia 2019 roku, odbywały się Akademickie Mistrzostwa Polski w szachach, organizowane przez AZS UE Katowice. Po trzech dniach zmagań na najwyższym poziomie Akademia Górniczo-Hutnicza zajęła w klasyfikacji generalnej wysokie – drugi – miejsce! Jest się z czego cieszyć, jest czego gratulować! Tym bardziej, że również drugie miejsce przypadło naszym zawodnikom w klasyfikacji generalnej turnieju drużynowego.

To nie koniec powodów do radości. W klasyfikacji uczelni technicznych zawodnicy AZS AGH wypadli jeszcze lepiej! Zajęli PIERWSZE miejsce w turnieju drużynowym i również PIERWSZE miejsce w klasyfikacji generalnej uczelni technicznych!

W rozgrywkach, oprócz turnieju drużynowego, odbyły się jeszcze dwa turnieje indywidualne – kobiet i mężczyzn. Oba rozgrywane były na dystansie 9 rund, systemem szwajcarskim, tempem 10 minut
dla zawodniczki/zawodnika na całą partię, z dodawaniem 3 sekund na każde posunięcie od początku partii. Indywidualnie reprezentanci AZS AGH stawali na podium w klasyfikacji uczelni technicznych. Daniel Sadzikowski zajął 3. miejsce, a Aleksandra Lach była 2.

W klasyfikacji generalnej osiągnięcia przedstawiają się następująco:
– W Mistrzostwach Kobiet Aleksandra Lach (WIM) zajęła 7. miejsce, a Magdalena Mucha (WCM) była 12.

• Gawiec Konrad (I+) – 86. miejsce.

Z kolei turniej drużynowy rozgrywano na dystansie 9 rund, systemem szwajcarskim, tempem 15 minut na partię dla zawodnika z dodawaniem 5 sekund na każde posunięcie od początku partii, zgodnie z ustaloną wcześniej kolejnością szachownic. W tych potyczkach rywalami naszych zawodników byli reprezentanci ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Jagielloński w Krakowie, Politechniki Wrocławskiej, Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, Politechniki Warszawskiej oraz Politechniki Białostockiej. AZS AGH pokazało wysoką formę, pozwalającą pokonać przeciwników i wywalczyć wysokie noty, czego serdecznie gratulujemy!