W Warszawie zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym, które odbywały się od 13 do 15 kwietnia. AGH reprezentowała drużyna dziewczyn.

Po raz kolejny nasze Panie nie zawiodły – zawody zakończyły złotym medalem w kategorii uczelni technicznych oraz 8. miejscem w klasyfikacji generalnej. Gratulujemy!

W sobotę odbywała się faza grupowa. Nasze reprezentantki rozpoczęły od dość pewnego zwycięstwa 3:2 nad Politechniką Białostocką. Natomiast kolejny mecz z faworytem naszej grupy – AJD Częstochowa (który ostatecznie zajął 2. miejsce w całym turnieju) – przegrały 0:3. W takim układzie gier najważniejszym meczem tego dnia był jednak ostatni mecz w grupie, z Uniwersytetem Szczecińskim, który Panie wygrały 3:1. Pozwoliło to na wyjście z grupy i awans do ćwierćfinału.

Tam jednak przegrały 0:3 z o wiele wyżej rozstawionym Uniwersytetem Warszawskim. Kolejne mecze decydowały o ostatecznych miejscach. Bardzo wyrównany był mecz z UJ, który przegrały 1:3 po bardzo długich, pięciosetowych pojedynkach. Można powiedzieć, że o końcowym wyniku w tym przypadku zadecydowało szczęście. Ostatni mecz z PWSIIP w Łomży niestety również zakończył się wynikiem dla nas niekorzystnym – 1:3.

Niemniej jednak Panie wciąż królują w rankingu uczelni technicznych. I tego serdecznie gratulujemy!