Tegoroczne Akademickie Mistrzostwa Polski we wspinaczce sportowej odbyły się na ściankach wspinaczkowych w Katowicach i Sosnowcu. Zgromadziły aż 306 uczestników z całej Polski, którzy walczyli o najlepsze miejsca w trzech kategoriach: boulderingu, wspinaczce na trudność oraz wspinaczce na czas.

Zawodniczka AZS AGH – Jadwiga Szkatuła – wywalczyła brąz w boulderingu. Natomiast Jacek Kaczanowski najlepszy był we wspinaczce na czas.
Wszystkie osiągnięcia naszych zawodniczek i zawodników złożyły się na brąz w generalnej klasyfikacji drużynowej kobiet oraz złoto w generalnej klasyfikacji drużynowej mężczyzn.
Jeszcze większymi sukcesami możemy pochwalić się w klasyfikacji typów uczelni technicznych, bo tam aż dwa złota w klasyfikacji drużynowej – dla kobiet i mężczyzn.
Indywidualnie natomiast Jadwiga Szkatuła wywalczyła złoto, a Olga Weber srebro w boulderingu. We wspinaczce na trudność dziewczyny zamieniły się miejscami na podium – Olga stanęła na jego najwyższym stopniu, a Jadwiga nieco niżej – na drugim. Wśród mężczyzn Wojciech Pełka wywalczył brąz. Wspinaczka na czas to kolejne srebro dla Jadwigi i złoto dla Jacka Kaczanowskiego.
Serdecznie gratulujemy!