Tegoroczne Akademickie Mistrzostwa Świata we wspinaczce sportowej odbywały się w stolicy Słowacji pod koniec czerwca (20 – 23 VI). Podobnie jak dwa lata temu, rozgrywane były wszystkie trzy dyscypliny wspinaczki, to jest bouldering, prowadzenie oraz czasówki. W Bratysławie o najwyższe miejsca rywalizowało ponad 150 zawodników i zawodniczek z 24 krajów.  W akademickiej reprezentacji Polski pojawiły się również zawodniczki AZS AGH: Anna Brożek, Jadwiga Szkatuła oraz Olga Weber.

Nasze zawodniczki startowały w każdej z rozgrywanych dyscyplin. Trzeba jednak przyznać, że koronną dyscypliną Anny są czasówki, zaś w prowadzeniu i boulderach naszą nadzieją były Olga Weber i Jadwiga Szkatuła.  Tradycyjnie już Polacy odnotowali najlepsze wyniki w czasówkach zdobywając dwa medale. Patrycja Chudziak (AZS UMCS Lublin) wywalczyła srebro, Anna Brożek (AZS AGH) zaś brąz, choć jak sama twierdzi, nie jest to dla Niej do końca satysfakcjonujący wynik. W końcu jechała tam z niemałym, ale też niezwykle trudnym zadaniem – bronić tytułu akademickiej mistrzyni świata. Niestety nie udało się, choć sytuacja była nieco bardziej skomplikowana. Anna podczas startu w boulderach, niestety doznała małej kontuzji, w związku z tym jest start w czasówkach stanął pod znakiem zapytania. Na szczęście ostatecznie udało się wystartować i zdobyć medal.  Niestety nasze pozostałe zawodniczki wróciły bez medalu – Jadwiga Szkatuła zajęła 31. miejsce, Olga Weber była 34.

O miano najlepszych boulderowców walczyli naprawdę doświadczeni zawodnicy. Wystartowały tam również nasze reprezentantki, które ścigały się wcześniej na trasie sprinterskiej. Niestety żadnej z nich nie udało się wskoczyć do pierwszej dziesiątki. Najlepiej wypadła Jadwiga Szkatuła zajmując 20. miejsce. Olga Weber była 28, a Anna  Brożek zajęła 41. lokatę

Ostatnią dyscypliną tych Mistrzostw było prowadzenie. Niestety i tu nasze dziewczyny znalazły się poza podium. Jadwiga Szkatuła była 24, Ola Weber 34, a Anna Brożek 41.