Akademickie Mistrzostwa Polski w snowboardzie również odbyły się w Zakopanem, zaraz po AMP w narciarstwie alpejskim.

Po sukcesie narciarzy alpejskich, snowboardziści nie chcieli być gorsi i również zdobyli kolejny srebrny medal dla AZS AGH w klasyfikacji generalnej mężczyzn, co dało im również pierwsze miejsce wśród uczelni technicznych!

Nasi Panowie po udanych półfinałach zajmowali jedne z czołowych miejsc. W finale wystąpiło czterech z nich, lecz nie udało się utrzymać miejsc zajętych w półfinale.

Ostatecznie wyniki:

Slalom Gigant mężczyzn:
IV m. – Jędrzej Derda
IX m. – Łukasz Kaczor
X m. – Piotr Długosz

Te wyniki pozwoliły również na zajęcie I i III miejsca Jędrzeja i Łukasza w klasyfikacji indywidualnej uczelni technicznych.

Na zawodach pojawiły się również nasze Panie, lecz znaczący wynik odniosła jedynie Agnieszka Troszok, która pomimo skręconej kostki zajęła 8 miejsce w klasyfikacji generalnej, co pozwoliło jej na sięgnięcie po srebrny medal w typach uczelni technicznych.

Gratulujemy!