W dniach 5 – 8 kwietnia odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski we wspinaczce sportowej. Ostatecznie w drużynowej klasyfikacji generalnej kobiet zawodniczki AZS AGH wywalczyły 1. miejsce! Panowie zostali zaś wicemistrzami!

Jak nie trudno się więc domyśleć, nasza reprezentacja zdołała wywalczyć kilka medali indywidualnie. W boulderingu, w typach uczelni technicznych, trzy pierwsze miejsca wśród kobiet zdobyły nasze Panie: Jadwiga Szkatuła, Karolina Ośka oraz Olga Weber, wśród mężczyzn na 3. pozycji uplasował się Dawid Czuba. Równocześnie Jadwiga zajęła 2. lokatę w klasyfikacji generalnej.

We wspinaczce na trudność najlepsza z uczelni technicznych ponownie okazała się Jadwiga Szkatuła (która w klasyfikacji generalnej zajęła 2. miejsce) i Dawid Czuba wśród mężczyzn.

A we wspinaczce na czas podium kobiet w typach uczelni technicznych zdominowane zostało po raz kolejny przez AGH: Izabelę Janis, Annę Brożek i Jadwigę Szkatuła, a na ostatnim stopniu podium mężczyzn stanął Jacek Kaczanowski. W klasyfikacji generalnej to Izabela uplasowała się na 3. pozycji.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy sukcesów i dziękujemy za wspaniałą, sportową rywalizację!