W dniach 9-11 lutego 2018 roku odbył się w Krakowie Turniej Półfinałowy Mistrzostw Polski Juniorów Starszych U-20. Zmierzyły się w nim w sumie 4 drużyny, w tym nasza – KS AGH Korona Kraków.

Pierwszy mecz nasi zawodnicy rozegrali z Trefl Sopot S.A., który w ubiegłorocznym finale zajął 5. miejsce. Po bardzo zaciętej rywalizacji i wspaniałym dopingu kibiców mecz zakończył się wynikiem 85:56. To był piękny początek turnieju w naszym wykonaniu.

Drugie starcie, tym razem z MKS Pruszków, wygraliśmy 14-punktową przewagą. Pokonaliśmy rywali 97:83. Tym samym nasza drużyna zapewniła sobie awans do turnieju finałowego!

Niemniej jednak do rozegrania był jeszcze jeden (ostatni) mecz turniejowy z Mistrzem Polski z ubiegłego roku – Exact System Śląsk Wrocław, który z resztą też zapewnił sobie już awans. Tym razem musieliśmy uznać wyższość rywali, którzy wygrali z nami 79:72, zostając tym samym zwycięzcą całego półfinałowego turnieju. Była to jednak niesamowicie zacięta gra i wysoce emocjonujące spotkanie do samego końca.

Koniec końców awansowaliśmy do finału, czyli jesteśmy wśród 8 najlepszych drużyn w kraju, a z tego należy się cieszyć! Wszystkim zawodnikom należą się gorące podziękowania za te widowiskowe spotkania, zaciekłą rywalizację i serce, które włożyli w całą grę!

A szczególne gratulacje należą się Mateuszowi Szlachetka z naszej drużyny, który zdobył tytuł Najlepszego Strzelca Turnieju. Natomiast tytuł MVP Turnieju powędrował do Jana Malesa z Exact System Śląsk Wrocław. A Wy pamiętajcie, że Turniej Finałowy Mistrzostw Polski U-20 już w dniach 28.02 – 4.03 w Radomiu. Trzymajcie kciuki na naszych zawodników!!