W dniach 7-8 stycznia w Łodzi odbyła się I runda Ekstraklasy Badmintona. W tym sezonie o miano Drużynowego Mistrza Polski walczy 12 zespołów z całego kraju. Bardzo dobrze poradzili sobie zawodnicy AZS AGH w składzie: Barbara Kulanty, Dominika Guzik Płuchowska, Wiktoria Rudzińska, Kristina Silich, Mariusz Kabat, Marcin Kalitka, Tomasz Persona i Tomasz Urbanik, Trener Krzysztof Hodur. Krakowscy badmintoniści po pierwszych pięciu meczach objęli fotel lidera.

W pierwszy dzień rozgrywek zmierzyli się z zespołami Yonex Team Lublin, UKS Szlif-Pol Unia Bieruń, AZS UM Łódź wygrywając kolejno 6:0, 5:1, 4:2. Nie gorzej poszło naszym zawodnikom w drugi dzień, pokonując Stal Nowa Dęba 6:0 i Aktywna Piątka Przemyśl również 6:0. Równocześnie w Suwałkach grało między sobą pozostałe 6 drużyn, z którymi nasi badmintoniści zmierzą się w następnych rundach w pierwsze weekendy lutego i marca.

Po trzech rundach, gdy 12 zespołów rozegra mecze każdy z każdym, dojdzie do rundy finałowej, podczas której zespoły z miejsc 1-2 zagrają w finale, zespoły z miejsc 3-4 o brązowy medal, a pozostałe drużyny analogicznie o poszczególne miejsca.

AZS AGH broni brązowego medalu z poprzedniego sezonu i mimo, że na razie jest na dobrej drodze, to przed nimi jeszcze bardzo ciężkie mecze. My jednak wierzymy i trzymamy kciuki za dobre rezultaty.