W dniach 28.12.2016 – 1.01.2017 sekcja badmintona AGH, w składzie: Marcin Kalitka, Mariusz Kabat, Tomasz Persona, Tomasz Urbanik i Kamila Morawska, wzięła udział w turnieju International Student Badminton Tournament w holenderskim mieście uniwersyteckim Entschede.
Turniej trwał kilka dni, podczas którego był czas na rywalizację sportową i na integrację między zawodnikami.

Zawieraniu międzynarodowych kontaktów sprzyjał fakt, że w kategorii gier podwójnych zawodnikom dobierano partnerów z innych państw. Można spokojnie przyznać, że nasi zawodnicy zaprezentowali się tam z najlepszej strony, gdyż zdobyli pierwsze miejsce w klasyfikacji ogólnej drużyn, przywożąc ze sobą wielki Puchar Mistrzów. Do klasyfikacji liczyły się punkty za poszczególne medale.

W kategorii A w grze singlowej mężczyzn pierwsze miejsce ex aequo zajęli Marcin Kalitka i Tomasz Persona. Tomasz Urbanik i Mariusz Kabat uplasowali się na dalszych miejscach. W grze mieszanej pierwsze miejsce zajął Marcin Kalitka wraz ze swoją partnerką z Francji Alexandrą Izard, a drugie miejsce przypadło Tomaszowi Personie i Marionnette Delau (także zawodniczka z Francji). Natomiast startującej w kategorii D Kamili Morawskiej udało się zdobyć pierwsze miejsce w grze pojedynczej kobiet. Oby w przyszłym roku ten przechodni Puchar znów do nas wrócił. Turniej ten nasi badmintoniści z pewnością mogą zaliczyć do udanych, a sukces ten wróży dobrze na cały rok 2017.

Gratulujemy!