Gala Sportu Akademickiego odbyła się 24 października 2019 roku. Wydarzenie to corocznie jest okazją do podsumowania zdobytych osiągnąć, a tym samym wręczenia nagród najbardziej zasłużonym uczelniom kraju. W związku z tym Akademia Górniczo-Hutnicza również została uhonorowana!

W klasyfikacji generalnej zajęliśmy 2. miejsce, a w medalowej – 3. pozycję. Natomiast w kategorii uczelni technicznych na najwyższym stopniu podium, z niekrytą radością, stanęli nasi delegaci! Najbardziej cieszymy się jednak z faktu, że ten sukces zdobyliśmy wspólnie – z udziałem zawodników, trenerów i całego sztabu osób wspierających. Dziękujemy, że byliście z nami i mamy nadzieję, że w ten rok będzie równie owocny.

W trakcie gali świętowano także jubileusz 50-lecia istnienia Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Szczególne podziękowania z rąk prezesa AZS prof. Alojzego Nowaka odebrali JM Rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy prof. dr hab. Jacek Woźny i prezes KU AZS UKW Bydgoszcz Katarzyna Domańska.

A wszystkim, którzy zwyciężyli w tegorocznych klasyfikacjach serdecznie gratulujemy!