Gala Sportu AZS AGH odbyła się 29 października 2019 roku. Wzięło w niej udział blisko 200 osób – zawodników, trenerów i zaproszonych gości związanych obecnie lub w przeszłości z AZS AGH. Wydarzenie to było nie tylko czasem podsumowania ubiegłego sezonu, ale też kolejnym powodem od uczczenia jubileuszu 100-lecia AGH.

Oficjalną część uroczystości rozpoczął cykl przemów – Pani Prorektor dr hab. Anny Siwik, prof. nadzw. AGH,  Prezesa AZS AGH  dr hab. inż. Jarosława Jakubskiego, prof. nadzw, AGH oraz Prezesa Polskiego Związku Koszykówki Radosława Piesiewicza.  Następnie nagrodzono zawodników za sukcesy w Akademickich Mistrzostwach Małopolski oraz Akademickich Mistrzostwach Polski. Oprócz pamiątkowych dyplomów i uścisku dłoni Prezesa otrzymali oni drobny upominek. W czasie gali przedstawiona została również historia Akademickiego Związku Akademickiego – od jego początków aż po dziś dzień. Nie zapomniano więc  o zaprezentowaniu szeregu imprez i wydarzeń, których organizatorem jest obecnie AZS AGH. Najbardziej spektakularnie wyglądało jednak przedstawienie sekcji sportowych. W porównaniu do tych, jakie istniały w początkowych latach istnienia Klubu, obserwuje się ogromny rozwój oraz wykorzystany potencjał i możliwości, jakie przez lata rozwijały się w Klubie.

Kolejną atrakcją, jaką przewidziano dla uczestników gali był pyszny poczęstunek. Sprzyjał on rozmowom i wspomnieniom – nie tylko tym dotyczącym  ubiegłorocznych sportowych sukcesów. Dalsza część wieczoru upłynęła więc w iście integracyjnym nastroju. Nie od dziś z resztą wiadomo, że sport brata ludzi.

Częścią wspomnień zamkniętym w fotograficznym kadrze podzielić się chcemy z Wami w poniższej galerii.