Na przełomie listopada i grudnia, studenci reprezentujący barwy KU AZS AGH, brali udział w Ogólnopolskich Igrzyskach Studentów I Roku. Zawody, w których uczestniczyć mogli studenci po raz pierwszy rozpoczynający naukę na I roku studiów, organizowane są corocznie przez Zarząd Główny Akademickiego Związku Sportowego i składają się z dwóch etapów: eliminacji wojewódzkich oraz Finałów Ogólnopolskich.

W tym roku Igrzyska odbyły się w siedmiu konkurencjach: futsalu, koszykówce, piłce siatkowej, tenisie stołowym, biegach przełajowych, pływaniu oraz ergometrze wioślarskim. Pierwszy etap zawodów, zwany zwyczajowo „Cracoviadą” odbył się w dniach 19-20.11.2016 roku na obiektach sportowych krakowskich szkół wyższych, a studenci Akademii Górniczo-Hutniczej reprezentowali swoją Uczelnię we wszystkich rozgrywanych konkurencjach.

Śmiało można powiedzieć, że zawodnicy KU AZS AGH zdominowali tegoroczne rozgrywki Cracoviady, gdyż w każdej z rozgrywanych konkurencji plasowali się w najlepszej trójce. Dodatkowo zajęli oni pierwsze miejsca w następujących konkurencjach: biegi przełajowe mężczyzn, tenis stołowy mężczyzn, pływanie kobiet, pływanie mężczyzn, ergometr wioślarski mężczyzn oraz ergometr wioślarski kobiet. Dzięki tak dobrym wynikom, prawo udziału w Finałach Ogólnopolskich Igrzysk Studentów Pierwszego Roku, w takich dyscyplinach jak: biegi przełajowe, tenis stołowy, pływanie oraz ergometr wioślarski, uzyskało łącznie 18 studentów AGH.

Finały VII Ogólnopolskich Igrzysk Studentów Pierwszego Roku odbyły się w dniach 2-4 grudnia 2016 roku w Katowicach. Tutaj także studenci Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie   zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, zajmując aż 7 miejsc medalowych. Dodatkowo trzech z naszych reprezentantów okazało się najlepszymi studentami pierwszego roku w Polsce. Byli to: Marta Żarłok (pływanie), Kacper Jarzębowski (ergometr wioślarski) oraz Grzegorz Kunc (biegi przełajowe). Tak dobre wyniki studentów, którzy dopiero co rozpoczynają naukę na naszej uczelni sprawiają, że z pewną dozą optymizmu można patrzeć na przyszłe wyniki sportowe reprezentantów AGH na Akademickich Mistrzostwach Polski.