Koszykarze AZS AGH Kraków w pięknym stylu wygrali II ligę, w całym sezonie nie przegrywając ani jednego meczu u siebie! Tym samym poprawili wynik sprzed dwóch i zamienili srebrne krążki na złote. Podopieczni Wojciecha Bychawskiego podnieśli się po ubiegłorocznym spadku z I ligi i drugim sportowym awansem udowodnili, że zasługują na grę na zapleczu ekstraklasy. To zasługa ciężkiej pracy, pokory, wiary i ambicji sztabu szkoleniowego oraz zawodników, a przede wszystkim wszelakiego wsparcia od Władz Uczelni. Teraz Ekipę „z Piastowskiej” czeka okres roztrenowania, a szkoleniowców czas szeregu spraw organizacyjno – sportowych, które pozwolą na to, co nie udało się rok temu – utrzymanie zespołu w I lidze. Gratulujemy!

Kadra AGH w sezonie 2017/18
Michał Borówka, Bartosz Czerwonka, Sebastian Dusiło, Damian Dyrda, Kamil Jewuła, Maciej Koperski, Wiktor Majka, Konrad Mamcarczyk, Michał Medes, Jakub Nowaczek, Michał Pieniążek, Bartłomiej Podworski, Sebastian Szymański, Iwan Wasyl, Miguel Zamora, Rafał Zgłobicki, Tomasz Zych

Trener: Wojciech Bychawski, II trener: Tomasz Orlicki, trener przygotowania motorycznego: Piotr Biel, trener ds. scoutingu: Tomasz Zych, fizjoterapeuci: Agata Zaweracz, Wojciech Dubaj, Anna Rybarz, kierownik drużyny: Zosia Flasińska

/fot. Robert Zmiertka