Tradycja spotkań brydżowych dwóch uczelni AGH i UJ zrodziła się w 2009 roku z inicjatywy Jana Blajdy. Mecz rozgrywany w Auli Głównej AGH z okazji jubileuszu 90-lecia istnienia AGH zgromadził czternaście czteroosobowych zespołów złożonych z pracowników, studentów, absolwentów oraz gości zaproszonych przez obie uczelnie. Prowadzone na wysokim poziomie kilkugodzinne rozgrywki w auli AGH zakończyły się zwycięstwem zespołu UJ wynikiem 118 : 92. Już 3 lata później, w 2012 roku, w pięknej sali Auditorium Maximum odbył się rewanż. W drugiej edycji wzięło udział dwanaście czteroosobowych zespołów. Zwycięstwo odniosła drużyna AGH wynikiem 209 : 151. Zwycięzcy otrzymali okazały puchar ufundowany przez Rektora UJ. Kolejna edycja miała miejsce rok później, ponownie na Auli Głównej Akademii. Tym razem reprezentacja AGH wykorzystała atut własnego boiska wygrywając z UJ 335,89 – 224,11.

Stąd też w tym roku akademickim, w ramach obchodów 100-lecia Akademii Górniczo – Hutniczej, reprezentacje uczelni spotkały się po raz czwarty w sobotę 1 czerwca w nowoczesnej sali 380 pawilonu A0 AGH. W zawodach wzięło udział 10 drużyn złożonych tradycyjnie z pracowników, studentów absolwentów i sympatyków rywalizujących uczelni. Mecz rozgrywany był w przyjemnej atmosferze, a opozycja była bardzo zróżnicowana: od początkujących studentów aż po profesorów – mistrzów świata. Z zaciętej walki zwycięsko wyszła reprezentacja Akademii Górniczo – Hutniczej pokonując bardzo silną drużynę z UJ 294 : 205. Najlepszą drużyną okazała się Legenda AGH w składzie:prof. Antoni Paja, prof. Aleksander Wodyński, dr inż. Wojciech Roszczynialski oraz Jacek Klimczak.

Organizacja tych zawodów nie byłaby możliwa bez ogromnej pomocy udzielonej przez władze AGH, które wspierały projekt na każdym etapie. Ze strony uczelni organizacją zawodów zajął się kierownik sekcji brydża AZS AGH – Piotr Wzorek. Niezastąpiony, jak zawsze, był sędzia główny oraz współorganizator meczu Zbyszek Sagan (który prowadził wszystkie edycje Meczu).

Szczegółowe informacje na stronie: http://www.justbridge.agh.edu.pl/inne/100lat.html