W dniach 27 lutego – 3 marca 2019 roku w Krakowie odbywał się Finałowy Turniej Mistrzostw Polski w Koszykówce Mężczyzn U-20, którego gospodarzem był KS AGH Kraków. Na hali Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Akademii Górniczo-Hutniczej gościło 8 najlepszych drużyn w kraju, które w zaciekłej rywalizacji walczyły między sobą o mistrzowski tytuł. W tym gronie, obok Exact Systems Śląsk Wrocław, Asseco Arka Gdynia, KS Rosa-Sport Radom, Trefl Sopot, UKS Gim 92 Ursynów Warszawa, WKK Wrocław, MKS Pruszków, znalazła się również drużyna KS AGH Korona Oknoplast Kraków.

Koszykarskie pojedynki dostarczały tłumnie gromadzącym się kibicom wielkich, sportowych emocji na najwyższym poziomie. Szczególnie, że zawodnicy AGH przegrali tylko jedno spotkanie (66:78) w czasie całego turnieju finałowego. I to z drużyną, z którą ostatecznie wygrali w walce o I miejsce. W finale zespół Wojciecha Bychawskiego pokonał Asseco Arkę Gdynia 72:65 i tym samym został Mistrzem Polski U-20. Dodatkowo MVP turnieju finałowego został rzucający obrońca KS AGH Korona Oknoplast Maciej Koperski, więc radość z sukcesów jest podwójna.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom wspaniałej gry i sukcesu!