22 listopada w klubie „Meta” odbyło się podsumowanie rozgrywek AMM sezonu 2015/16. Na gali Małopolskiego Sportu Akademickiego oprócz władz uczelni, spotkali się również trenerzy sekcji oraz najwybitniejsi zawodnicy. Nie mogło zabraknąć również Naszych przedstawicieli, którzy raz po raz odbierali nagrody za miejsca w pierwszej trójce.

Jako Akademicki Mistrz Polski jesteśmy rekordzistami w ilości nagród przyznawanych za osiągnięcia w małopolskim sporcie akademickim. W klasyfikacji generalnej zajęliśmy I miejsce wyprzedzając Akademie Wychowania Fizycznego oraz Uniwersytet Jagielloński.

W sezonie 2015/16 triumfowaliśmy w następujących dyscyplinach:

• badminton kobiet i mężczyzn,
  • judo mężczyzn,
  • kolarstwie górskim kobiet,
  • koszykówce mężczyzn,
  • lekkiej atletyce mężczyzn,
  • piłce ręcznej kobiet,
  • piłce ręcznej mężczyzn,
  • piłce siatkowej mężczyzn,
  • pływaniu mężczyzn,
  • tenisie stołowy kobiet,
  • wspinaczce sportowej kobiet,
  • wspinaczce sportowej mężczyzn.

Zdobyliśmy II miejsca w:

• biegach przełajowych mężczyzn,
  • dwuboju siłowy mężczyzn,
  • ergometrze wioślarskim mężczyzn,
  • piłce nożnej mężczyzn,
  • piłce siatkowej kobiet,
  • pływaniu kobiet,
  • siatkówce plażowej kobiet,
  • siatkówce plażowej mężczyzn,
  • snowboardzie kobiet,
  • snowboardzie mężczyzn,
  • tenisie stołowym mężczyzn.

III miejsca w dyscyplinach:

• biegach przełajowych kobiet,
  • narciarstwie alpejskim mężczyzn.

Jest tego sporo, ale nie zaprzestajemy w walce o lepsze miejsca w obecnym roku akademickim. Dziękujemy trenerom oraz zawodnikom za trud włożony w treningi, za każdy gol, za każdy zdobyty punkt. Trzymamy kciuki za obecne rozgrywki i mamy nadzieję, że w następnym roku zdobytych pucharów będzie jeszcze więcej! Życzymy jak najwięcej wygranych, jak najmniej kontuzji i wytrwałości w treningach!

DZIĘKUJEMY!