Dnia 21 listopada 2017 odbyła się Gala Sportu podsumowująca osiągnięcia w Akademickich Mistrzostwach Małopolski oraz Akademickich Mistrzostwach Polski w roku 2016/2017. Przybyli na nią trenerzy wraz z medalistami. Spotkanie rozpoczęto od przedstawienia KU AZS AGH w liczbach. Do klubu w zeszłym roku należało bowiem 878 członków zrzeszonych w 33 sekcjach sportowych i 7 sekcjach rekreacyjnych.

KU AZS AGH zdobył pierwsze miejsce w klasyfikacji końcowej Akademickich Mistrzostw Małopolski, gdzie w 34 dyscyplinach sportowych nasi zawodnicy wywalczyli 28 medali – tylko 6 razy nie stali na podium! Natomiast w Akademickich Mistrzostwach Polski, w których zmierzyły się 154 uczelnie, AGH uplasowało się na drugim miejscu, zdobywając 14 medali. Niestety nie udało się obronić tytułu Mistrza najlepszej sportowej uczelni w Polsce – pomimo zdobycia takiej samej ilości punktów, jak w ubiegłym roku akademickim. Studenci należący do KU AZS AGH zdobyli również 3 brązowe medale podczas Akademickich Mistrzostw Europy.

Na gali, każdy z zasłużonych sportowców otrzymał podziękowanie za uzyskanie wysokich wyników w minionym roku akademickim. Szerokie grono medalistów dostało gratulacje z rąk Prorektor ds. studenckich dr hab. Anny Siwik, prof. nadzw. AGH. Rozdano w sumie 261 dyplomów za osiągnięcia drużynowe oraz wyróżniono całe mnóstwo studentów za osiągnięcia indywidualne. Nie mogło również obyć się bez docenienia trenerów, dzięki którym nasi sportowcy mogą się tak rozwijać. Po części oficjalnej wszyscy goście zostali zaproszeni na poczęstunek.

Mamy nadzieję, że w tym sezonie powrócimy znów na pierwsze miejsce podium, w związku z czym życzymy wszystkim sportowcom powodzenia!

Więcej zdjęć: http://albumy.ksaf.pl/v/podsumowaniesezunuazs/