W niedzielę, 2 grudnia 2017 roku, odbył się I rzut ligi pływackiej z cyklu Akademickich Mistrzostw Małopolski. 20-osobowa reprezentacja naszej Uczeli wywalczyła pierwsze miejsca zarówno w klasyfikacji kobiet, jak i mężczyzn.

Największe emocje towarzyszyły wyścigom sztafetowym 4×50 metrów stylem dowolnym. Drużyna Pań (Ania Kawecka, Martyna Żarłok, Ula Michalczyk, Ania Kozłowska) zwyciężyła o 0,01s przed drużyną AZS AWF Kraków. Drugi skład Pań (Ola Bartyzel, Karolina Sopyla, Hania Góralczyk, Kaja Kwiatkowska) dopłynął na 6. pozycji.

Podczas zaciętego wyścigu Panów w tej samej konkurencji nasi reprezentanci wywaliczyli 2. i 3. miejsce, ustępując jedynie Panom z AWF-u. Warto zaznaczyć, że nasi zawodnicy pływają na bardzo równym poziomie. Pierwszy zespół (Kuba Kmiecik, Andrzej Mazur, Maciek Basiuk, Józef Tombarkiewicz) wygrał z naszym drugim zespołem o 0,04s (Krzysiek Litwa, Marcin Piekarski, Maciek Sobczyk, Kamil Buczkowski).