W dniach 2-4 lutego w Chorzowie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w szachach. Były to zadowy niezwykłe, z uwagi na pierwszy historyczny medal AZS AGH Kraków w klasyfikacji generalnej AMP w dyscyplinie szachowej.

Uczelnię reprezentowali: GM Daniel Sadzikowski, IM Mirosław Lewicki, FM Marcin Molenda, Marcin Smołka, Michał Popiół, Konrad Gawiec, WIM Aleksandra Lach i WIM Mariola Woźniak.

W turnieju indywidualnym kobiet miejsca 1-3 podzieliła WIM Mariola Woźniak zdobywając 7,5 z 9 partii, ale biorąc pod uwagę punktację pomocniczą zdobyła srebrny medal. Studentka pierwszego roku jest również srebrną medalistką Olimpiady Szachowej (porównywalną rangą do Igrzysk Olimpijskich) z 2016 roku. VII miejsce zajęła WIM Aleksandra Lach z dorobkiem 6,5 pkt. Wygrała WGM Joanna Majdan z AZS ALK Warszawa.

W turnieju mężczyzn V miejsce wywalczył IM Mirosław Lewicki, który zdobył 7,5 pkt. Dzielił miejsca 1-5, lecz z uwagi na słabszych rywali został sklasyfikowany najniżej. Wygrał GM Krzysztof Jakubowski z AZS ALK Warszawa.

Turniej drużynowy był sukcesem całego zespołu i wywalczony srebrny medal ustępując tylko AZS PW Warszawskiej sklasyfikował nas w klasyfikacji generalnej na drugiej pozycji przegrywając minimalnie z Drużynowym Akademickim Mistrzem Polski.

Pozostałe sukcesy:

• Złoto Marioli Woźniak w klasyfikacji uczelni technicznych
  • Brąz Aleksandry Lach w klasyfikacji uczelni technicznych
  • Brąz Mirosława Lewickiego w klasyfikacji uczelni technicznych
  • Srebro drużyny w klasyfikacji uczelni technicznych
  • Srebro drużyny w klasyfikacji uczelni technicznych – klasyfikacja generalna.

A już we wrześniu w Aracaju (Brazylia) odbędą się Akademickie Mistrzostwa Świata, gdzie szansę na udział mają WIM Mariola Woźniak, WIM Aleksandra Lach oraz GM Daniel Sadzikowski.