3 medale indywidualne oraz 3 medale drużynowe – tak oto bawili się nasi zawodnicy na Akademickich Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych!

Dobrą passę rozpoczęły dziewczyny: Katarzyna Dulak oraz Karolina Jaromin, które na krótszym, 3-kilometrowym dystansie zdobyły kolejno złoty i srebrny medal w klasyfikacji uczelni technicznych. Chwilę później Grzegorz Kunc na dystansie 4,5 km po wspaniałej i zaciętej walce o zwycięstwo ostatecznie zdobył brązowy medal w „typach”, jednocześnie będąc czwartym w indywidualnej klasyfikacji generalnej.

Na kolejne medale czekaliśmy do ogłoszenia klasyfikacji drużynowej, gdzie okazało się, że Panie z AGH zdobyły złoto w uczelniach technicznych, natomiast Panowie zostali akademickimi Vice-Mistrzami Polski (zarówno w typach uczelni jak i w klasyfikacji generalnej), ustępując jedynie miejsce gospodarzom. Tytuł ten wrócił do Krakowa po rocznej przerwie.

Fot: Andrzej Domiza MULTIFOTO