Zimową porą zakopiańska Harenda jest rajem dla narciarzy. Jednak zawsze pod koniec roku zmienia nieco swoje oblicze i staje się stolicą akademickich rywalizacji, udostępniając przy tym swoje wspaniałe warunki. Nie inaczej było w grudniu 2018 roku, kiedy to odbywały się tradycyjne już zawody Winter Cup w narciarstwie alpiejskim. Z tej okazji na stoku Harendy pojawiło się aż 36 zawodniczek i 57 zawodników z uczelni z całego kraju, rywalizujacych między sobą o tytuł najlepszego.

Takiego wydarzenia nie mogli przegapic zawodnicy AZS AGH, którzy pamietając ubiegłoroczną rywalizację i odniesione sukcesy, mieli apetyt na podobne zwycięstwa. Spośród reprezentantów AZS AGH w gigancie najlepiej pojechał Antek Szczepanik, który zajął 1. miejsce. Obok Niego – na 3. stopniu podium – stanął kolejny reprezentant Paweł Jaksina. Bardzo dobrze zjechał też pierwszoroczniak Piotr Krawczyk, który uplasował się na 17. pozycji. Ostatecznie w „czołowej trzydziestce” było jeszcze 5 zawodników z Akademii Górniczo-Hutniczej.
Wśród Pań walczyła natomiast tylko Kasia Czerlunczakiewicz. Po bardzo dobrej jeździe zajęła dwukrotnie 13. pozycję.

Dobre wyniki wszystkich zawodników sprawiły, że po raz kolejny z rzędu stanęli oni na podium klasyfikacji generalnej tych zawodów i tym samym udowodnili, że należą do czołówki narciarstwa akademickiego.