AMP-owa kumulacja. Podsumowanie weekendowych występów naszych drużyn akademickich.

AMP-owa kumulacja, czyli podsumowanie występów naszych zespołów z ubiegłego weekendu.

Finał AMP w badmintonie

W Łodzi nasza reprezentacja badmintonowa trafiła do grupy D wraz z AWF Wrocław, AWF Kraków oraz UMCS Lublin. W fazie grupowej ulegliśmy tylko drużynie z Wrocławia (która zdobyła Akademickie Mistrzostwo Polski). W ćwierćfinale przyszło nam zmierzyć się z Politechniką Gdańską. Niestety, przegraliśmy wynikiem 4-0. Kolejny mecz przeciwko Vistula Warszawa decydował o tym, kto będzie walczył o 5 miejsce i to my wyszliśmy z tego pojedynku zwycięsko!

Nasza drużyna uplasowała się w klasyfikacji generalnej na 5. miejscu, w ostatnim meczu pokonując Politechnikę Wrocławską 4-0.

Skład drużyny: Dudzic Wiktoria, Gorgol Konrad, Kabat Mariusz, Kalitka Marcin, Kubera Natalia, Lewandowski Jan, Misiak Izabella, Morawska Kamila, Nagły Maciej, Szymaszek Agnieszka.

AMP w szachach

Indywidualnie wśród mężczyzn na trzecim miejscu podium stanął Marcin Molenda, trener naszej sekcji szachowej! W turnieju drużynowym, nasza reprezentacja w składzie: Lewicki Mirosław, Molenda Marcin, Smołka Marcin, Klepek Witold, Żądło Maciej, Jabłoński Hubert, Jędrocha Katarzyna, również zdobyła brązowy medal. Ostatecznie, w klasyfikacji długofalowej zajęliśmy 4 miejsce!

Pierwszy od prawej Maciej Molenda

AMP w wioślarstwie

Osada męska w składzie: Grzegorz Dajczer, Grzegorz Grabowski, Hubert Soroka, Piotr Grzesik, Marek Kobosko, Antoni Radomiński-Lasek, Wacław Rosiński, Tomek Calik, Weronika Żmuda – zajęła 2 miejsce w kategorii ósemki ze sternikiem.

Osada żeńska w składzie: Asia Sorysz, Gosia Trojanowska, Cecylia Borek, Kamila Jasińska, Klaudia Sachmerda, Marysia Goli,Maria Wolna, Maja Wiśniewska, Weronika Żmuda – 3 miejsce w kategorii ósemki ze sternikiem.

Ostatecznie zajęliśmy 4 miejsce w klasyfikacji generalnej!

AMP w piłce ręcznej kobiet – Półfinał B

Piłkarki ręczne na półfinałach w Cieszynie zdobyły 4 miejsce i tym samym uzyskały awans do finału, który odbędzie się w dniach 10-13 czerwca w Chorzowie

Wyniki:

Faza grupowa

AGH – AWF Katowice 13-19

AGH – Politechnika Opolska 30-16

AGH – PWSZ Legnica 32-26

AGH – PŚ Gliwice 22-10

Półfinał: AGH – UMCS Lublin 7-7 (k. 2-4)

Mecz o 3 miejsce: AGH – UE Katowice 11-14

AMP w piłce nożnej mężczyzn – Półfinał C

Zaraz po weekendzie (16-18 maja) nasza reprezentacja w składzie: Karol Wacławiec, Krzysztof Flak, Aleksander Strzeboński, Jakub Maciasz, Kacper Olkuski, Bartosz Nowakowski, Jakub Wacławczyk, Filip Świderski, Szymon Babiuch, Dawid Iskierka, Wojciech Kwiatkowski, Andrzej Papierok, Paweł Wisowski, Arkadiusz Pępkowski, Hubert Kuska, wywalczyła awans na turniej finałowy, zdobywając 3 miejsce ex aequo z Politechniką Rzeszowską. Co więcej, nasz zawodnik Andrzej Papierok został okrzyknięty najlepszym zawodnikiem turnieju!