O nas

AZS AGH -KS AGH_1-01

O nas

Akademia Górniczo – Hutnicza w Krakowie to renomowana wyższa uczelnia gwarantująca wysoki poziom kształcenia. W swoim programie nie zapomina również o psychofizycznej równowadze młodego człowieka, przez co kładzie duży nacisk na wspieranie aktywności fizycznej studentów – zarówno tej rekreacyjnej jak i sportowej. Głównymi organizacjami odpowiedzialnymi na Akademii Górniczo-Hutniczej za organizację pozalekcyjnych zajęć sportowo-rekreacyjnych są: Klub Uczelniany AZS AGH Kraków oraz Klub Sportowy AGH Kraków.

KU AZS AGH Kraków

Najważniejszym celem działalności KU AZS AGH jest zachęcenie jak największej liczby studentów do uprawiania sportu nie tylko wyczynowo, ale przede wszystkim dla zdrowia i radości z tego płynącej.

KU AZS AGH jest w głównej mierze odpowiedzialny za organizacje uczelnianych sekcji sportowych.  Wspólnie ze SWFiS AGH organizuje także obozy rekreacyjno-sportowe dla studentów: narciarsko-snowboardowe, żeglarskie, kajakowe, rowerowe, czy turystyki górskiej. Kolejnym obszarem działań AZS AGH jest organizacja imprez sportowych, zarówno tych cyklicznych jak i okazjonalnych. Do największych z nich należą: Bieg AGH, Liga Międzywydziałowa, Turniej AGH na sportowo, czy zawody z cyklu Akademickich Mistrzostw Polski. Duża ilość sekcji sportowych AZS AGH to atut, dzięki któremu grono naszych sportowców ma możliwość uprawiania sportu i startu w najważniejszych zawodach akademickich w Polsce i za granicą. Nasi sportowcy biorą udział w rozgrywkach Akademickich Mistrzostw Małopolski, a najlepsi z nich w Akademickich Mistrzostwach Polski, Akademickich Mistrzostwach Europy oraz Świata. Sportowcy wyczynowi mają możliwość podjęcia indywidualnego toku studiów i uzyskania stypendiów sportowych.

Obecnie KU AZS AGH jest jednym z największych klubów AZS w Polsce. To tutaj studenci pod okiem fachowców mogą rozwijać swoje sportowe zainteresowania i z dumą reprezentować swoją Uczelnię.

Ponad 30 sekcji, kilkaset członków, atmosfera, zabawa i sport  – to właśnie AZS AGH!

KS AGH Kraków

KS AGH Kraków powstał w odpowiedzi na dynamiczny rozwój poziomu sportu akademickiego na Akademii Górniczo-Hutniczej, który w głównej mierze jest związany z faktem, iż coraz więcej osób profesjonalnie uprawiających sport decyduje się na podjęcie studiów na AGH

Głównym zadaniem Klubu jest prowadzenie sekcji wyczynowych Akademii Górniczo-Hutniczej oraz wsparcie organizacyjne dla Klubu Uczelnianego AZS AGH. Obecnie na AGH istnieje 8 sekcji zgłoszonych do oficjalnych rozgrywek ligowych: piłka siatkowa mężczyzn, koszykówka mężczyzn, badminton, piłka ręczna mężczyzn, piłka ręczna kobiet, pływanie, szachy oraz szermierka.

Podjęcie treningów w KS AGH umożliwia studentom naszej Uczelni pogodzenie uprawiania sportu wyczynowego z podjęciem studiów na renomowanej uczelni wyższej, co cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony profesjonalnych sportowców.

Sport to nie tylko radość życia i zabawa, ale także nauka współistnienia

WŁADZE KU AZS AGH

Jarosław Jakubski