OBOZY I SEKCJE TURYSTYCZNE

 

Obozy

OBOZY SPORTOWE 2019/2020

SEMESTR LETNI

Obozy – żeglarski, wędrowny oraz turystyka górska i rowerowa zostały odwołane.

1. Obóz kajakowy: 03-09.08.2020 (czytaj więcej)

2. Obóz sportów wodnych: 19-25.08.2020 (czytaj więcej)

3. Obóz windsufingowo-kitesurfingowy: 31.08-06.09.2020 (czytaj więcej)

Turystyka Górska

SEKCJA TURYSTYKI GÓRSKIEJ ORAZ ROWEROWEJ ZAWIESZONE DO PRZYSZŁEGO SEZONU

Sekcja turystyki górskiej przeznaczona jest dla osób, które posiadają:
– doświadczenie w poruszaniu się w górskim terenie,
– dobrą kondycję fizyczną,
– podstawowy sprzęt
(plecak turystyczny 35-60l, karimata, śpiwór, nieprzemakalne buty górskie, odzież przeznaczoną do poruszania się w terenie górskim odpowiednią na różne warunki pogodowe – zwłaszcza dobrej jakości odzież przeciwdeszczową).

Zajęcia prowadzone są w dwóch 12 osobowych grupach. Osoby zapisane do grupy turystycznej mogą po spełnieniu odpowiednich warunków uzyskać zaliczenie z zajęć wychowanie fizycznego (zaliczony semestr w turystyce górskiej zalicza semestr wychowania fizycznego).

Każdy semestr turystyki górskiej to 30 godzin zajęć. Zajęcia odbywają się w terenie górskim, najczęściej są to Beskidy. Obowiązkowe do odpracowania godziny są podzielone na 6 dni wyjazdowych często połączonych w kilkudniowe bloki, najczęściej są to trzy wyjazdy dwudniowe. Stosujemy dwa warianty ustalania terminów wyjazdów. Termin założony z góry (w konkretnym terminie należy być dyspozycyjnym – wyjazd może zostać odwołany tylko w przypadku trudnych warunków pogodowych) lub termin uzależniony od dostępności dobrej pogody( jest dobra pogoda to idziemy). Aby uzyskać zaliczenie należy być obecnym na wszystkich organizowanych w danym semestrze wyjazdach lub odrobić nieobecności w
sposób ustalony z prowadzącym.

Każdy wyjazd zaczynamy zbiórką w wyznaczonym miejscu (umówione miejsce startu) do którego uczestnicy docierają sami, następnie wspólnie pokonujemy zaplanowaną trasę ( w przypadku wyjazdów dwudniowych połączoną z noclegiem w schronisku) i kończymy wspólnie w umówionym miejscu. W zależności od pory roku, stopnia zaawansowania uczestników, terenu po którym się poruszamy oraz aktualnej pogody dziennie pokonujemy od 10 do 20 kilometrów.

Wyjazdy odbywają się tak w semestrze letnim jak i zimowym (zdarzają się wycieczki w pięknej pogodzie ale również w śniegu czy deszczu). Każdy uczestnik musi transportować ze sobą niezbędny na wyjazd ekwipunek, często potrzebny jest dodatkowo jako wyposażenie śpiwór i karimata.

Koszty uczestnictwa i utworzenia grupy pokrywają uczestnicy wpłacając opłatę logistyczną (na każdy semestr jest ona ustalana oddzielnie i może być inna, pokrywane z niej są koszty noclegu uczestników w schroniskach). Każdy uczestnik grupy musi posiadać legitymację członka KU AZS oraz przestrzegać regulamin grupy.

Zapisy do grup z uwagi na niewielką dostępność miejsc możliwe są tylko u prowadzących grupy turystyczne. W semestrze zimowym zapisy odbywają się na wspólnym spotkaniu organizacyjnym (termin pojawia się na plakatach przy wejściu do SWFiS). W semestrze letnim zapisy odbywają się bezpośrednio u prowadzących.